Jim

I CHOOSE…/rozhovor s Jimom Wrightom

Jim Wright je dnes riaditeľom prestížnej školy PILGRIMS nachádzajúcej sa v krásnom meste Canterbury na juhovýchode Anglicka. Celý svoj život zasvätil rozvoju medziľudských vzťahov v oblasti jazykového vzdelávania a vďaka jeho neutíchajúcemu entuziazmu sú po celom svete rozosiati učitelia, ktorí humanizujú vyučovanie cudzích jazykov vďaka účasti na metodických, jazykových a rozvojových programoch organizovaných práve touto školou.

Keď som sa s ním stretla v júni 2007, nevedela som, že naše stretnutie bude pre mňa jedným z tých „osudových“. Dnes viem, že Jim Wright mi bol súdený.  ” Jana Chynoradská

Výber z rozhovoru s ním vám ponúkame v tejto krátkej ukážke:

Aký je váš vzťah k Jane Chynoradskej a Harmony Academy? Ako by ste ho opísali?

Bez pochýb je to jeden z najšpeciálnejších a najvzácnejších vzťahov v mojom profesijnom aj osobnom živote. Asi najľahšie ho možno opísať slovami úprimná láska a rešpekt. Ľúbim Janu a Harmony ako svoju sestru. Voči Jane aj Harmony prechovávam silný pocit ochrany. Je pre mňa veľkou radosťou sledovať Janu aj Harmony rásť a byť toho súčasťou. Takisto si hlboko vážim Jara a celý jej oddaný tím za podporu, ktorú jej dávajú. V mojom srdci sme Jim, Jana, Pilgrims a Harmony Academy jedna rodina.

Názov tejto knihy je „Volím si, lebo je to môj život“. Aká voľba bola vo vašom živote doteraz najťažšia? Prečo?

Môžem úprimne povedať, že nemusím robiť náročné rozhodnutia. Pozrite, keď si zvolíte, tak viete, akou cestou chcete ísť, pretože sa riadite svojím srdcom.  Náročné rozhodnutia prichádzajú len vtedy, ak zabudnete, že si MÔŽETE vybrať!

Kniha nadväzuje na titul „Môžem, lebo je to môj život“ určený učiteľom a lektorom a zameraný na ich slobodu, ktorou disponujú vo svojich triedach. Ako tento odkaz zapôsobil na váš profesijný život?

Vždy som bol pozitívny človek a nikdy ma neprestalo udivovať, ako veľmi sa ľudia vo vzdelávaní a biznise sústreďujú na to, prečo nemôžu. Moja mantra v živote a Pilgrims vždy znela „Všetko je možné“ a čokoľvek je možné, keď sa rozhodnete povedať MÔŽEM! Učitelia a šéfovia sa zvyknú sústrediť na chybné veci, ktoré treba napraviť. Ja si myslím, že má omnoho väčší význam pozrieť sa na to, čo nefunguje a ako to uviesť na pravú mieru bez ohľadu na to, či máte pravdu alebo nie. Učitelia a šéfovia sa potrebujú zbaviť nutkania byť vždy správni. Práve z tohto dôvodu je voľba JA MÔŽEM  v súlade s mojím ja!

Plnú verziu rozhovoru s Jimom Wrightom si budete môcť prečítať v knihe samotnej. Jej vydanie je naplánované na jún 2017. A nezabudnite, už budúci týždeň sa s vami podelíme o rozhovor s Katarínou Schwarzovou, aktuálnou Kreatívnou manažérkou HARMONY ACADEMY.