klaudia

I CHOOSE…/rozhovor s Klaudiou Bednárovou

Klaudia Bednárová vyštudovala na Pedagogickej Fakulte v Nitre. Nevedela nájsť správnu jazykovú školu, tak si jednu založila. Dnes je z nej výborná lektorka, kreatívny marketingový guru, facebookový fanúšik, nekompromisná riaditeľka, presvedčená vegetariánka. Vždy sa máte s ňou o čom rozprávať, je rozhľadená, sčítaná. Rada pozerá seriály, číta knihy, pláva. Miluje svoje netere, mačky, prechádzky a učenie angličtiny.

Od roku 2011 pôsobí na poste Predsedníčky Asociácie jazykových škôl Slovenskej republiky (AJS SR) a je vedúcou osobnosťou jednej z najväčších konferencií pre učiteľov a lektorov angličtiny ELTfórum. Zároveň je na čele  jazykovej školy The Bridge v Bratislave.

Dôvod, prečo som Klaudiu prizvala do tejto publikácie je, že som v nej našla oduševnenú a cieľavedomú partnerku pre vytvorenie alternatívneho systému ďalšieho vzdelávania učiteľov a lektorov cudzích jazykov a vďaka jej presvedčeniu, vyjednávaciemu talentu a hĺbke jej argumentov je dnes cesta Learn&Lead platformou pre rast a rozvoj samotnej AJS SR, a aktuálne vrcholí v nadnárodnom projekte “Learning, training and working for better perspectives and employability“, ktorý je realizovaný v programe ERASMUS+ spolu s daľšími piatimi krajinami (Lotyšsko, Veľká Británia, Francúzsko, Taliansko a Malta). Z rozhovoru, ktorý bude kompletne zverejnený v júni 2017 vám vyberáme nasledovné:

Aký je váš vzťah k Jane Chynoradskej a Harmony Academy? Ako by ste ho opísali?

Janu poznám od roku 2011. Obdivujem ju pre jej výnimočný entuziazmus a vizionárstvo, ktorými núti ostatných posúvať sa vpred. Nebyť Jany a nadšenia, ktoré do svojej práce vkladá, my ostatní, prakticky zmýšľajúci učitelia, by sme nikdy nenapredovali smerom Learn & Lead. Šíri okolo seba toľko nadšenia, že bežný človek stojaci nohami na zemi netuší, kde ukrýva jeho zdroj. J

Názov tejto knihy je „Volím si, lebo je to môj život“. Aká voľba bola vo vašom živote doteraz najťažšia? Prečo?

Pred najťažšou voľbou vo svojom živote som stála v dvanástich. K náboženstvu som nikdy neinklinovala, ale v tom veku som o bohu veľa rozmýšľala. Rozhodla som sa, že ja sama potrebujem prevziať zodpovednosť za svoj život, za všetky dobré a zlé rozhodnutia, ktoré urobím. Nik iný nebude niesť za mňa následky môjho konania. Uvedomila som si, že bez ohľadu na vieru sú pre mňa dôležité princípy morálky a dobra. Urobila som rozhodnutie snažiť sa žiť bez neistých konceptov a kompromisov k môjmu svedomiu a snom. Viem, že ak sa chcem v živote posúvať vpred, budem robiť chyby. V živote nás posúvajú ťažké veci. Dostali sme jeden život, a to, ako s ním naložíme, máme v rukách my. Len my sme zodpovední za vytváranie vlastného osudu.

Rozhodnutie začať podnikať tiež patrilo k významným v mojom živote. Moje rozhodnutie bolo vytvoriť si priestor, kde budem môcť robiť, čo ma baví a s ľuďmi, ktorých mám rada. Veľmi sa teším, že sa škole darí a ja mám okolo seba úžasných ľudí, ktorých si vážim.

Veríme, že i táto ukážka vo vás vzbudila záujem o knižnú publikáciu I CHOOSE because it´s my life, ktorú si s radosťou prečítate už čoskoro. My v našej sérii ukážok pokračujem i ďalej, tentokrát vám priblížime jednu z najhumánnejších a najprínosnejších angličtinárok na Slovensku Doc. Phdr. Gabrielu Lojovú, Phd..