_0D43409

Mladí majú radi Maltu

Teší nás narastajúci záujem o štúdium na Malte vo vekovej kategórii 14 – 19 rokov. Kombinácia školy v doobedných hodinách s poobediami na pláži je asi tým najväčším lákadlom.

Martinom (17 rokov), ktorý cestuje za letným pobytom do školy AM Studio v Slieme, Malta aj tento rok, sme urobili krátky rozhovor:

Harmony: Čím si Ťa pobyt na Malte získal? Chceš ho absolvovať aj tento rok. Prečo?
Martin: Jednoznačne si ma získal svojou atmosférou, programom a množstvom aktivít. Veľmi rád by som pobyt absolvoval znovu, pretože som sa tu cítil výborne a dva týždne sa mi zdali málo.

Harmony: Ako vyzerá klasický deň v škole?
Martin: Škola začínala od 9 00 a končila sa 12 30, čas v škole ubehol pomerne rýchlo, pretože bol vyplnený rôznymi zábavnými aktivitami, vďaka ktorým sme precvičovali rozprávanie, obohacovali si slovnú zásobu a lepšie sme sa spoznávali s ostatnými študentmi.

Harmony:  Aký program ponúka škola na víkend. Čo sa dá vidieť a zažiť v meste Sliema?
Martin: Cez víkendy sa robili celodenné výlety napríklad na zaujímavé pláže, ostrovy alebo návštevu hlavného mesta Valletty. V samotnej Slieme nie je toho moc, na čo by sa dalo pozeraťJ. Celodenné výlety cez víkend boli preto dobrá voľba.

Harmony: Ktoré z poobedných a večerných aktivít si si najviac užil?
Martin: Pre mňa boli jednoznačne najlepšie poobedia strávené na pláži.

Harmony: V Anglicku si zažil internátny typ ubytovania. Na Malte si býval v rodine. Aké to je bývať v inej rodine?
Martin: Spočiatku to bolo zvláštne, ale rýchlo som si zvykol. Mal som veľmi milú rodinu, čiže mi vôbec neprekážalo, že som býval s cudzími ľuďmi.

Harmony: Čo všetko sa dá „naučiť“ v jazyku za dva týždne?
Martin: Dva týždne je krátka doba na naučenie sa niečoho nového, aj keď musím povedať že pár nových slovíčok sa na mňa nalepilo. Skôr je to o zlepšení konverzácie a osmelení sa hovoriť cudzím jazykom s cudzími ľuďmi.

Harmony: Na čo sa tento rok najviac tešíš?
Martin: Teším sa že spoznám nových ľudí a pri troche šťastia sa stretnem s tými, čo som spoznal minulý rok.

Ponuka letných pobytov v škole AM Studio na Malte je pestrá aj pre dospelých. Vyberieme vám kurz podľa vašej preferencie a očakávaní.

Nechajte sa inšpirovať! Skombinujete štúdium s pobytom na pláži za super cenu!