Andrea Kútna – Osobnosť roka 2017/2018

Naša lektorka Andrejka Kútna si z HARMONY OSCAR AWARDS odniesla 3 ocenenia a zároveň sa stala OSOBNOSŤOU ROKA 2017/2018. Čím si toto ocenenie zaslúžila, čomu sa vo svojej práci venuje a čo by rada odkázala ostatným lektorom cudzích jazykov, sa dozviete v nasledujúcom rozhovore.


Aďka ako dlho pôsobíš v HARMONY ACADEMY a čomu sa v rámci svojej práce venuješ?


V Harmony pôsobím v podstate už od vysokoškolských čias, aj keď nie plynule a bez prerušenia. Venovala som sa i iným pracovným činnostiam a odvetviam, bola som skoro 7 rokov odcestovaná v zahraničí (v Anglicku). Harmony mala ale vždy pre mňa osobitné čaro dané ľuďmi, ktorí v nej pracujú, kreatívnou a inovatívnou prácou v mnohých smeroch. Dlhé roky som tu pôsobila ako lektorka anglického jazyka a táto práca ma vždy veľmi bavila a napĺňala. Je kombináciou tvorivosti, osobného rastu, napredovania a naplnenia, ktoré prinášajú študentove pokroky. Časom som sa v rámci vnútornej štruktúry spoločnosti posunula do viac manažérskej roviny – tu môžem dnes zúročovať svoje skúsenosti z hodín, z vedenia lektorov, plánovania a napĺňania cieľov Harmony a musím povedať, že i táto rovina je pre mňa rovnako ak nie ešte viac zaujímavá.


„Harmony mala ale vždy pre mňa osobitné čaro dané ľuďmi, ktorí v nej pracujú, kreatívnou a inovatívnou prácou v mnohých smeroch.“

Počas slávnostného oceňovania HARMONY OSCAR AWARDS 2017/2018 si vyhrala vo viacerých kategóriách a zároveň si sa stala osobnosťou roka 2017/2018. Čo pre teba tento titul znamená a čím si si ho podľa teba zaslúžila?


V prvom rade sa chcem za tieto ocenenia poďakovať svojim kolegom, ktorí, ako som im to napísala i v ďakovnej reči, nie sú len “kolegovia”, ale i priatelia a to je naozaj viac, ako si človek v pracovnom vzťahu môže priať. Práce je stále veľa a samozrejme, snažím sa ju vykonávať čo najsvedomitejšie, venujem jej mnoho času a energie. To, že si to moji kolegovia všimli a ešte ma za to aj ocenili, je bonus, ktorý potešil a dal všetkej tej námahe extra hodnotu. A musím opäť zdôrazniť, že bez nich, bez kolektívu, aký v Harmony máme, bez ich podpory, ochoty a spolupráce, bez ich pracovného nasadenia a bez tej príjemnej atmosféry, ktorú vytvárajú, by som i ja svoje výsledky dosahovala omnoho ťažšie a s menšou radosťou.


Vieme, že k svojej práci pristupuješ maximálne zodpovedne a si lektorom telom i dušou. Čo by si rada odkázala ostatným lektorom cudzích jazykov?


To, čo spomínam vyššie – je to práca, ktorú ak cítite ako svoje poslanie, stane sa Vám radosťou a naplnením. Pokroky vašich študentov a pekné profesionálne vzťahy s nimi dávajú životu ďalší rozmer a ráno vstávate do práce s úsmevom. Na druhej strane, ako všetko hodnotné, aj toto je práca, ku ktorej treba pristupovať maximálne zodpovedne a svedomito. Musíte ako lektor rásť a posúvať sa, aby bolo vždy čím obohacovať študentov. Len tvrdá a kontinuálna práca na sebe prinesie požadované ovocie vo forme vysoko nastavenej kvality kurzov a spokojnosti našich zákazníkov. V Harmony si našich lektorov vedieme a staráme sa o nich, ponúkame im podporu, vedenie a neustále vzdelávanie sa, aby sme im takto pomáhali v napredovanie a raste, v čom si myslím, že je Harmony exkluzívna a výnimočná.

„Len tvrdá a kontinuálna práca na sebe prinesie požadované ovocie vo forme vysoko nastavenej kvality kurzov a spokojnosti našich zákazníkov.“

Ako dôležitá je podľa teba v súčasnosti znalosť cudzieho jazyka?


Znalosť cudzieho jazyka vždy bola, je a bude dôležitá. Technológie síce napredujú a dnes už mnohé úkony aj v oblasti dorozumievania sa vykonajú za nás, stále ale nám schopnosť vyjadriť sa, dorozumieť, vypýtať si, zistiť informácie dáva neskutočnú slobodu a nekonečné možnosti. Čo je na učení sa jazykov úžasné je, že to nie je len ťažká práca, ale aj neskutočná zábava – to otváranie nových a nových dverí…a ten pocit, keď si uvedomím “Aha, už to chápem!! Takto to teda je!” Porozumieť, pochopiť a zvnútorniť si sú úžasné méty na ceste spoznávania.


Ako vnímaš novinky v podobe nových špecializovaných kurzov, ktoré HARMONY ACADEMY tento školský rok ponúka?


Vnímam ich ako krok s dobou a s neustále narastajúcimi a meniacimi sa potrebami a požiadavkami našich študentov. Vnímam ich aj ako snahu ponúknuť rôzne alternatívy a kombinácie možnosti, časov po pracovnej dobe zákazníka, tiež ako selekciu zaujímavých, aktuálnych tém a okruhov, z ktorých verím, si každý môže vybrať to svoje, čo momentálne potrebuje, hľadá, používa v pracovnej či súkromnej oblasti. Vnímam ich tiež ako možnosti dané študentom priblížiť sa k angličtine nie cez formu všeobecného jazyka, ale cez určité špecifické a veľmi konkrétne oblasti záujmu. Určite sa jedná o pestrú ponuku a všetkým odporúčam si ju preštudovať.

Nikdy neviete, kde čo zaujímavé na vás čaká :)

30 views0 comments

HARMONY ACADEMY, s.r.o.

Hlavná  27/A, Trnava 917 01, Slovensko

Tel: + 421 907 786 197

email: info@harmony.sk

IČO: 44536208
IČ DPH: SK2820001855

 

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trnava, oddiel Sro, vložka č. 22994/T

 

Sledujte nás na:

 

  • Facebook Social Icon
  • Instagram
  • YouTube

© 2019 HARMONY ACADEMY