• HARMONY ACADEMY

Chcete sa s nami pozrieť do budúcnosti?

Okrem zábavných rozprávok a tradičných strašidelných príbehov nám opätovné pokračovanie živých Facebook vysielaní prinesie aj ďalšie časti unikátneho príbehu The story of YOU od Jany Chynoradskej. Ako vznikla iniciatíva na tento príbeh, no i na samotné natáčanie videí? S čím sa musela popasovať? Čo sa jej naopak páčilo? Toto všetko i viac vám ponúkame v dnešnom rozhovore.


Čo vás viedlo k tomu začať túto sériu živých vysielaní?


Nápad spustiť živé vysielania som dostala potom, ako som si spojila krízovú situáciu, do ktorej sa Harmony dostala v marci “vďaka” COVID-19, a projektu THE HANDS UP projekt, ktorý spustil Nick Bilbrough ako spôsob vyučovania angličtiny pre deti v Palestíne a Pásme Gazy. Táto osvietená myšlienka má dnes veľa fanúšikov nielen z radov detí v tejto vojnou postihnutej oblasti, ale i v radoch učiteľov a lektorov z celého sveta. Prinášajú príbehy, cez ktoré sa deti učia a rozvíjajú svoju angličtinu veľmi tvorivo a originálne. Vďaka našim medzinárodným projektovým aktivitám sa mi za posledných 10 rokov podarilo vybudovať pevnú základňu vynikajúcich lektorov z krajín EÚ, a tak som ich s týmto nápadom oslovila. Najprv sme si vymenili zopár emailov a správ na Messenger-i a potom sme sa rozhodli, že do toho spolu pôjdeme. Vytvorili sme si skrytú FB skupinu, v ktorej sme si testovali vysielania a učili sa spolu za chodu. Bolo to veľmi inšpirujúce a poučné.


Čo bolo vašou inšpiráciou pri tvorbe The story of YOU?

The Story of YOU som napísala na podnet otázok jazykových škôl, ktoré sa pohrávajú s myšlienkou implementovať systém Learn&Lead do svojich škôl. Chceli odo mňa, aby som s nimi zdieľala skúsenosť inej školy, ktorá by s týmto systémom mala reálne skúsenosti. Ale taká v tej dobe, kedy príbeh vznikol, ešte neexistovala😊. Nakoľko som bola v hĺbke duše presvedčená o opodstatnenosti takého systému riadenia jazykového vzdelávania, tak som sa rozhodla vybrať sa do budúcnosti a začal sa rodiť príbeh o postavičke YOU. Postupne k nemu pribudli SHE v pokračovaní nazvanom How YOU Coached SHE, postava menom I v príbehu s názvom The Day I Joined SHE. Nakoniec k nim pribudlo i WE, a to v príbehu pod názvom WE canWinTogether. Presne v tom čase sa rodila i samotná kniha s týmto názvom, ktorá je dnes už v predaji. Celý príbeh sa opiera o 9 princípov moderného človeka Uč sa a veď!, ktorý som dala do centra celého príbehu. Jeho posolstvo, ku ktorému som dospela vďaka posledným desiatim rokom môjho profesionálneho života, ponúka ľuďom v školách nádej, že ak sa spoja a ujasnia si cieľ svojej cesty, tak to určite zvládnu. Univerzálnosť týchto princípov ale priťahuje pozornosť aj neučiteľskej obce, čoho je i fakt, že už tento utorok otváram svoj prvý medzinárodný kurz online pod názvom na túto tému a v skupine mám 8 dospelých, ktorí sú rôzni nielen z hľadiska svojej profesijnej orientácie, ale ja národnosti. Študenti sú z Anglicka, Írska, Škótska, Francúzska, Chorvátka a Slovenska.


Čo ste si z tejto skúsenosti odniesli?

Poznanie, že tvoriť originálne príbehy mi prináša radosť a moji študenti to oceňujú. Veľmi vyzdvihli autenticitu hodín, ktoré sme venovali tomuto príbehu. Pochopila som, ako ľahko sa dá otvoriť škola ostatným záujemcom o naše služby. Pribudli nám noví študenti tak zo Slovenska ako i zahraničia a posilnili sme spojenia s našimi externými certifikovanými lektormi Learn&Lead zo zahraničia.

Je nejaká spätná väzba od divákov, ktorá vám utkvela v pamäti?

Tých spätných väzieb je hneď niekoľko, a zo srdca všetkým, ktorí sa zapojili do sledovania mojich príbehov o YOU ďakujem. Vyberiem ale jednu, ktorá ma zaujala svojou jazykovou originalitou, čím sa krásne napojila na tvorbu v príbehu. Napísala mi ju Amandine Fermigier z Francúzska v príbehu „WE can Win Together“ a znela doslova takto: „Let´s WE-n together! Thank you Jana!“.


Boli nejaké ťažkosti, s ktorými ste sa museli vysporiadať?

Raz sa mi stalo, že mi úplne „padlo“ spojenie a vymazal sa celý príbeh. Bolo to pri poslednej časti, ktorú som vysielala v máji pod názvom „Be the change“, a tak som zostala úplne zaskočená. Chvíľu som premýšľala, čo urobím, pretože som vedela, že som „spadla“ a ľudia nerozumeli prečo. Dôvodom bolo internetové spojenie v našom dome, ktoré ma zradilo. Našťastie máme mobilný internet, a tak som sa rozhodla o chvíľu opäť prihovoriť poslucháčom, a vysielanie som šťastne dokončila.


Na čo sa môžu diváci do budúcna tešiť?

V rozprávaní príbehu o YOU pokračujem už túto stredu 24.júna 2020 o 17,00 hod a svojim fanúšikom ponúknem jeho voľné pokračovanie pod názvom Can YOU Do It?


Inšpiroval vás náš rozhovor? Radi by ste s nami rozvíjali svoju angličtinu pomocou autentických príbehov rozprávanými skúsenými lektormi? Ak áno, tak na pokračovanie príbehu The story of YOU sa môžete prísť pozrieť už túto stredu o 17:00 a dozvedieť sa, čo všetko sa YOU prihodí tentokrát.


Tešíme sa na vás!

82 views0 comments

Recent Posts

See All

HARMONY ACADEMY, s.r.o.

Hlavná  27/A, Trnava 917 01, Slovensko

Tel: + 421 907 786 197

email: info@harmony.sk

IČO: 44536208
IČ DPH: SK2820001855

 

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trnava, oddiel Sro, vložka č. 22994/T

 

Sledujte nás na:

 

  • Facebook Social Icon
  • Instagram
  • YouTube

© 2019 HARMONY ACADEMY