Film o živote človeka.

Ak ste klikli na tento článok, musel vás jeho nadpis osloviť, zaujať, či vyvolať vo vás zvedavosť.


Klik na stránku, by sme mohli prirovnať k samotnému životu. Ak nás v živote niečo osloví, či zaujme, zvyčajne o tom chceme vedieť viac informácii a „klikáme“ prostredníctvom pomyselnej myšky na miesto, osobu či udalosť, ktoré sú pre nás kľúčovými bodmi k niečomu novému, pre nás zatiaľ nepoznanému.


Volám sa Marianna, som študentkou marketingovej komunikácie a už niekoľko dní pracujem na marketingovom oddelení v HARMONY ACADEMY. Predtým, než som tu začala pracovať, väčšinu svojho času som venovala škole, priateľovi či rodine. Napriek tomu, že som sa ani chvíľku nenudila, mala som pocit, že mi  predsa  niečo chýba a nie som úplne šťastná. Bol to pocit, kedy chcete byť súčasťou niečoho väčšieho, patriť do kolektívu skvelých ľudí, ktorí sú pre vás nevyčerpateľnou inšpiráciou, pracovať na veciach, ktoré sú viac než skvelé, robiť to na  maximum a vidieť, že to, čo robím má zmysel.

Pred vyše mesiacom prišla k nám do školy na prednášku „Public relationship“ jedna veľmi pekná žena, s príjemným vystupovaním a neskutočnou charizmou. Ponúkala nám prítomným študentom prácu. V zápale, akým dokázala rozprávať o tom, čo robí, čomu sa venuje a prispôsobuje celý svoj život, si ma získala. Uverila som jej. Toto bol môj „ KLIK“. Vedela som, že HARMONY je príležitosť, ktorá do života ľudí/študentov neprichádza každý deň. Nikdy predtým som necítila väčšie nadšenie a motiváciu pracovať pre túto jedinečnú školu. Áno, tou ženou bola pani Janka Chynoradská. Priateľská, vzdelaná, cieľavedomá, vytrvalá a priebojná osoba, ktorú zatiaľ nepoznám dlho, ale o týchto jej vlastnostiach vôbec nepochybujem. Zároveň som nesmierne šťastná a vďačná, že si vybrala práve mňa a môžem byť súčasťou niečoho, čo tvorí značnú časť jej života. Som tu preto, lebo chcem podporiť odkaz HARMONY. Chcem  byť súčasťou niečoho väčšieho, patriť do kolektívu skvelých ľudí, ktorí sú pre mňa nevyčerpateľnou inšpiráciou, pracovať na veciach, ktoré sú viac než skvelé, robiť to na maximum a vidieť, že to, čo robím má zmysel. A TU to zmysel má.


Život nás ľudí je ako jeden veľmi dlhý FILM, v ktorom sú obsiahnuté všetky filmové žánre.  Každý jeden je však výnimočný svojou hlavnou myšlienkou a posolstvom. Posolstvom, ktoré hovorí o zmysle nášho života. Prečo sme tu. Čo chceme v našom živote dosiahnuť, kam sa chceme dostať. Môj film sa začal natáčať pred 23 rokmi a až dnes mám pocit, že sa začína napĺňať jeho posolstvo.


Kedy sa začal natáčať ten Váš film? Kedy ste vo svojom živote cítili, že to, čo robíte má zmysel a oplatilo by sa to spracovať do jedinečného filmu, v ktorom hlavnú úlohu hráte VY?

Ako inšpiráciu pre Vás  predkladám „PREČO Jany Chynoradskej“.

„Je štvrtok 22.marca 2018, 18:10hod a sedím vo vagóne č.2 rýchliku zo Žiliny do Trnavy. Práve mám za sebou prvý deň cyklu  „Vedenie seba a druhých“ pod vedením Heňa Chomista v rámci Podnikateľskej univerzity, ktorú som začala navštevovať v septembri 2017.

V rámci tohto štúdia som mala doteraz možnosť spoznať množstvo vynikajúcich, ambicióznych, rozhľadených, tvorivých a inšpirujúcich ľudí, tak z radov mojich spolužiakov, ako aj hostí a samotných lektorov/učiteľov tejto unikátnej Univerzity, ako aj ľudí za „oponou“ v IPA Slovakia.


Každé stretnutie vo mne zanecháva stopu, ktorá ma viac a viac podnecuje k tomu, aby som nahlas a jasne komunikovala svoje PREČO v živote.

Či chceme, alebo nie, náš život sa každým dňom blíži k svojmu koncu. Ohraničenie čohokoľvek nám prináša nový rozmer a štartuje v nás nové procesy.

Možno žijeme v presvedčení, že robíme všetko preto, aby sme sa „mali dobre“. Možno žijeme v presvedčení, že to, ako žijeme, nám stačí. Študujeme, chodíme do práce, zarábame peniaze, vychovávame deti, čítame knihy, cestujeme… a niektorí z nás i podnikáme. Založili sme si svoje rodiny, živnosti či firmy v nádeji na lepší, ľahší a verím, že i hodnotnejší život. Spája nás túžba po dosiahnutí úspechu, po vytvorení hodnôt, ktoré zabezpečia život nám i našim deťom.


Máme právo a zároveň i povinnosť určovať pravidlá (či už v našich rodinách alebo firmách). Svojou prítomnosťou a právomocou tvoríme základ kultúry  nášho života (či už doma alebo vo firme). Sme to my, kto má právo rozhodovať o strategickom smerovaní našich firiem a i o tom, ako sa pristupuje „u nás“ k človeku. Akú váhu dávame v dnešnom pretechnizovanom, dynamickom svete človeku, jeho potrebám a túžbam? Ako pristupujem k ľuďom na pracovisku, v obchode, vo vlaku, kine či doma? Čo vlastne vieme o ľuďoch, ich životoch, rodinách, trápeniach ako i očakávaniach a snoch? Akú úlohu hrajú ľudia vo vašom živote? A akú úlohu hráte VY v tom svojom/našom?

Predstavte si film, kde by ste boli hlavným hrdinom a tento film by niesol vaše meno: „napr. „Život Vaše MENO PRIEZVISKO“. Akých ľudí by film o vás pritiahol do kina? Čo také by ponúkol? Aký hlavný odkaz by tento film druhým priniesol? Bolo by zrejmé, PREČO ste žili? Aké hodnoty ste vyznávali? Pre KOHO ste žili? Na ČOM vám záležalo? UROBILI ste preto viac ako možné maximum?

Prajem si, aby tí, ktorí by uvideli film „Život Jany Chynoradskej“ odchádzali z kina posilnení, odhodlaní a smelší kráčať za svojim snom v presvedčení, že CESTA je CIEĽ.

Prajem si, aby sa ľudia zamysleli nad tým, ako rozmýšľajú, do akých slov odievajú svoje myšlienky a akú váhu týmto slovám pripisujú,ľudia pochopili, že úspech ich komunikácie nie je o tom, že povedia to, čo chcú, ale o tom, že to povedia tak, aby ich tí druhí POCHOPILI,ľudia po vzhliadnutí môjho filmu mali chuť byť ľuďmi: uvedomelými, milujúcimi, chápajúcimi tvormi, ktorí pomáhajú sebe a iným k šťastnému a hodnotnejšiemu životu,

Prajem si, aby sa o Jane Chynoradskej hovorilo ako o žene, ktorá prispela k vybudovaniu nového systému vzdelávania, ktorý priniesol prácu, radosť a zamestnanie veľa ľuďom na svete.

A čo vy, priatelia? O čom by bol ten váš film? Podeľte sa oň, prosím. Pridajte sa k tejto iniciatíve – Film o živote človeka a zverejnite svoje PREČO ste.

Ďakujem vám a teším sa na vaše príspevky.

S úctou,          

Jana Chynoradská 

Zaujal vás tento článok a radi by ste sa podelili o svoje POSOLSTVO? Pošlite nám ho a vyhrajte skvelé ceny!

Vaše „filmy“  budú publikované na našich sociálnych sieťach, konferenciách (Podnikatelia, spojte sa! 24.- 25. apríla v Žiline, 1.- 2. júna na konferencií Prolant Cap 2018 v Anglicku a na konferencii ELTforum 8.- 9. júna v Bratislave) ako aj u našich partnerov na vybraných školách v termíne od 22.apríla do 21.júna 2018.


Podmienky súťaže:

Téma – moje PREČO/ moje posolstvo v živote

Rozsah práce  – 150 až 500 slov

Jazyk – anglický, slovenský

Víťazom sa stane ten príspevok, ktorý k 21.júnu 2018 získa najviac „like-ov“.


A o čo môžete hrať?

1. miesto: 5 individuálnych hodín anglického jazyka s Janou Chynoradskou,

2.miesto: 3 individuálne hodiny anglického jazyka s HARMONY lektorom podľa vlastného výberu,

3.miesto: výkladový slovník anglického jazyka.


Svoje príspevky nám, prosím posielajte najneskôr do 21. apríl 2018 na emailovú adresu: why@harmony.sk .

Už teraz sa veľmi tešíme  na vaše „PREČO“ !

Vaša HARMONY ACADEMY

21 views0 comments

HARMONY ACADEMY, s.r.o.

Hlavná  27/A, Trnava 917 01, Slovensko

Tel: + 421 907 786 197

email: info@harmony.sk

IČO: 44536208
IČ DPH: SK2820001855

 

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trnava, oddiel Sro, vložka č. 22994/T

 

Sledujte nás na:

 

  • Facebook Social Icon
  • Instagram
  • YouTube

© 2019 HARMONY ACADEMY