Nezabudnuteľná skúsenosť z Anglicka.

Updated: Mar 2, 2020

Keď sa niekto Alžbety Chynoradskej opýta na najlepší zážitok z jej detstva, vždy odpovie, že jedny z mnohých sú letné pobyty v Pilgrims v Anglicku. Za svoje detstvo sa zúčastnila dvoch - prvý krát ako takmer 11 ročná a druhý krát o 2 roky neskôr. Dnes si môžete prečítať, ako vidí svoj prvý pobyt a zážitky spojené s ním, s odstupom 10 rokov.


Prebehlo už síce viac ako 10 rokov, odkedy som absolvovala prvý pobyt v Pilgrims, ale stále mám v pamäti, ako sme sa celá skupina detí stretli pred Harmony ešte na Kapitulskej a spoločne čakali na cestu do Viedne na letisko. Skákala som na chodníku, plná nadšenia a zvedavosti z toho, čo sa bude diať nasledujúce 2 týždne. Musím sa priznať, že som mala aj strach, pretože som nemala ani 11 a išla som do zahraničia , kde som musela rozprávať iba po anglicky, na 2 týždne s ľuďmi, ktorí neboli moja rodina. Strach ale vystriedala radosť, keď sme prišli do prostredia anglickej strednej školy, kde sme mali stráviť najbližších 13 dní. Hneď po príchode nás privítali skvelí ľudia plní energie, ktorí nám okamžite dali pocit bezpečia. Bola to celé veľká sranda už od začiatku. Je síce pravda, že počas týždňa sme mali “vyučovanie”, ktoré však bolo tiež veľkým zážitkom.


Nesedeli sme v laviciach a neučili sme sa gramatiku, ale vymýšľali sme príbehy, písali články do vlastných novín, komunikovali sme medzi sebou a najlepšie na tom bolo, že všetko bolo v angličtine a ani sme si to poriadne neuvedomovali. Poobede sme mali na výber z mnohých aktivít ako napríklad plávanie, kriket či tvorivé dieľne. Každý večer sa niesol v inom duchu, chodili sme po celom komplexe a hľadali poklad, mali sme diskotéku, divadlo ale tiež sme boli sme našom vlastnom kasíne.

Počas víkendu sme boli na výlete v Londýne, zobrali nás do kina alebo na bowling a tiež sme navštívili mesto Canterbury. Večer sme zaspávali unavení, ale šťastní z toho, do akej úžasnej spoločnosti sme sa dostali.V poslednom čase sa veľa zamýšľam nad tým, čo všetko mi tieto skúsenosti dali. Môžem pokojne povedať, že z týchto pobytov čerpám dodnes, či už z pohľadu zážitkov, angličtiny alebo už ako človek, ktorý sa ocitol na učiteľskej strane. V lete 2009 som mala 10 rokov, takže som bola ešte dieťa a moja angličtina tomu zodpovedala. Avšak po týchto 2 týždňoch som nabrala také uistenie a sebavedomie v komunikácii v cudzom jazyku, že ešte aj dnes, keď si nie som istá svojou (už omnoho lepšou) angličtinou, spomeniem si, ako som sa vtedy suverénne vedela “vykecať” zo všetkého, čo som mala na mysli, aj keď to ani zďaleka nebolo dokonalé. V pamäti mi pretrvávajú aj všetky zážitky, na ktoré nikdy v živote nezabudnem. Ako sme všetci grilovali na tráve a hojdali sa na hojdačkách, úplne slobodní, pretože sme sa vedeli dorozumieť s kýmkoľvek, alebo ako som omylom minula 50 libier na čipsoch a cole. S mojimi rodičmi sa na tom smejem doteraz, ako som “zjedla” polovicu svojho vreckového. Ďalšia vec, ktorú považujem za nenahraditeľnú, sú kamarátstva, ktoré som si vytvorila s ľuďmi z celého sveta. Veď v akom slovenskom tábore by som si našla kamarátku z Trinidadu a Tobaga?


Na koniec by som chcela povedať, že pokiaľ sa rozhodujete, či ísť alebo neísť na takýto pobyt, moja odpoveď bude: NA 1000% ÁNO. Dnes žijeme v dobe, kedy sa veľa cestuje, s čím je spojená komunikácia v anglickom jazyku. Tento tábor je skvelá príležitosť, ako zažiť pobyt v zahraničí, získať sebavedomie v rozprávaní v cudzom jazyku a ešte si k tomu všetkému nájsť kamarátov z celého sveta, za ktorými neskôr môžeme vycestovať. Jedným slovom - nezabudnuteľná skúsenosť.

Dnes je Alžbeta jednou z nových talentovaných lektoriek v HARMONY, a tak vám rada sprostredkuje svoje zážitky i priamo. Ak vás letný tábor v Pilgrims zaujal, neváhajte ju kontaktovať priamo na betty@harmony.sk .


Ak máte záujem vyslať aj svoje ratolesti na podobné letné tábory v Anglicku, neváhajte kontaktovať Jaroslava Chynoradského na jaro@harmony.sk, alebo na jeho mobilnom telefónnom čísle 0905 814 584. Aktuálna ponuka pobytov do Anglicka sa nachádza aj na našom webe https://www.harmony.sk/specializovane-kurzy.


Leto 2020 sa môže stať nezabudnuteľným práve pre vaše dieťa! Doprajte mu vyniknúť a naštartujte jeho medzinárodnú cestu rozvoja práve teraz.30 views0 comments

Recent Posts

See All

HARMONY ACADEMY, s.r.o.

Hlavná  27/A, Trnava 917 01, Slovensko

Tel: + 421 907 786 197

email: info@harmony.sk

IČO: 44536208
IČ DPH: SK2820001855

 

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trnava, oddiel Sro, vložka č. 22994/T

 

Sledujte nás na:

 

  • Facebook Social Icon
  • Instagram
  • YouTube

© 2019 HARMONY ACADEMY