Na Janu Chynoradskú

Nuda po anglicky? Zabudni! Pre všetkých unudených štandardnou výučbou anglického jazyka odporúčam práve túto. Dostanete rozvoj jazyka cez zmysluplnú tému, ktorá rozvíja vás samých.

Áno, od určitého levelu anglického jazyka som sa na štandardných hodinách výslovne nudila. Dosiahla som ho v čase, keď som denne v práci musela komunikovať s kolegami z iných krajín, riadila svoj tím a rozmýšľala o ďalšom kroku v mojej kariére. Samozrejme, že som mohla pilovať svoju výslovnosť a používanie “present perfect” a “past perfect”, ale nerobila som to. Prečo? Lebo nuda. Pre anglofilov: “booooring”. Nudné témy o tom, kde som bola na dovolenke, čo som tam videla a čo som si kúpila, nudné formy – čítanie z učebníc a diskusia v skupine, nudné prostredie zasadačky v práci.

Večná škoda, že som už vtedy nestretla pani Janu Chynoradskú z HARMONY SCHOOL & ACADEMY v Trnave. V každom prípade som ju stretla teraz, lebo kolegyňa Ivona vyhrala ochutnávku ich programu “Learn & Lead”. A za štyri hodiny som sa z ľahkého skepticizmu v tom, či téma osobného a kariérneho rozvoja kombinovaná s anglickým jazykom, je skĺbiteľná a realizovateľná, dostala k nadšeniu a vychutnávaniu si ako foriem, tak aj obsahu.

Naozaj som si to užila. 4 hodiny v anglickom jazyku, vtipné predstavenie a používanie správnej formy “present perfect”, Churchil a odvaha, trojkrokové vyslovovanie slova “courageous”, R.S. Covey 7 návykov efektívnych ľudí, môj večný problém, kde v slove “fulfillment” sú dve “l”, “running dictation” podporujúce rozvoj slovnej zásoby a písania v angličtine, ako aj pochopenie obsahu skvelého prvého návyku “Be proactive”.

Pre všetkých unudených štandardnou výučbou anglického jazyka odporúčam práve túto. Dostanete rozvoj jazyka cez zmysluplnú tému, ktorá rozvíja vás samých.

Ďakujem Ivča, že si vyhrala. Ďakujem pani Chynoradská, že ste takýto kurz vytvorili a ja som ho mohla okúsiť.

Beáta Jirásková, People Elements, spol. s r. o., 28.august 2015

3 views0 comments

Recent Posts

See All

HARMONY ACADEMY, s.r.o.

Hlavná  27/A, Trnava 917 01, Slovensko

Tel: + 421 907 786 197

email: info@harmony.sk

IČO: 44536208
IČ DPH: SK2820001855

 

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trnava, oddiel Sro, vložka č. 22994/T

 

Sledujte nás na:

 

  • Facebook Social Icon
  • Instagram
  • YouTube

© 2019 HARMONY ACADEMY