Vicki Plant: Rada inšpirujem a som inšpirovaná

Vicki Plant je  súčasťou tímu HARMONY a jej úlohou je viesť a riadiť školenia Learn & Lead. Prečítajte si viac o zaujímavom a dobrodružnom živote Vicki!


Jana Chynoradská o Vicki Plant


Keď som sa prvýkrát stretla s Vicki v roku 2013, okamžite ma zaujala svojím britským prízvukom. Ako nie rodený učiteľ angličtiny, ktorý chce byť taký dobrý, ako len môže byť v tomto krásnom jazyku, som bola nadšená, že s ňou strávim niekoľko dní a budem pracovať  nielen na myšlienke projektu “Rodič ako líder”, ale aj na mojej angličtine.

Dnes je Vicki súčasťou nášho tímu HARMONY a jej úlohou je viesť a riadiť školenia Learn & Lead, ktoré prinášajú našim zákazníkom pridanú hodnotu a prichádzajú z dvoch odlišných, no v niečom predsa len rovnakých svetov.  Sveta škôl a sveta podnikania. Dúfam, že ich bude schopná posilniť bohatými manažérskymi, osobnými a pedagogickými skúsenosťami a že mnohí z vás budú čoskoro využívať jej prítomnosť. Môžete očakávať, že sa v našom tíme toho stane ešte veľa  v spojitosti s Vicki. Sľubujeme!


Vicki mohla by si sa nám predstaviť?


Pôvodne pochádzam zo stredu Anglicka, z East Midlands, čo je asi 200 km severne od Londýna, s hlavnými mestami ako Derby, Nottingham alebo Leicester. Po skončení strednej školy som vyštudovala počítačové a matematické vedy v Leicesteri, a potom som sa presťahovala do Londýna, kde som začala pracovať v počítačovom priemysle. Pôvodne som pracovala ako softvérový vývojár v rámci finančného sektora, potom som prešla do tímového a projektového manažmentu pre zákazníkov vo Veľkej Británii aj Európe, vrátane dvojročnej stáže v Taliansku. Rozhodla som sa, že radšej mám prácu so zákazníkmi ako s počítačmi, a začala som pracovať ako servisný manažér v telekomunikáciách, kde som bola zodpovedná za zabezpečenie služby pre veľké organizácie. Táto úloha zahŕňala “hasenie ohňa” aj plánovanie stratégií a prostredníctvom skutočných aj virtuálnych tímov sme vyriešili problémy a vylepšili zákaznícku spokojnosť.

Manažovanie zákazníkov z rôznych priemyselných sektorov mi dalo dobrý základ do obchodu, ale na zlepšenie mojich manažérskych zručností a vedomostí som navštívila rôzne kurzy, ktoré končili získaním titulu MBA. Po niekoľkých rokoch pracovania v servisnom manažmente som  počas “paraglajdingového” víkendu našla môjho budúceho manžela. Po svadbe som sa presťahovala z Londýna a išla som späť k mojim koreňom do Midlands. Udržala som si prácu a začala som pracovať z domu, aj keď som sa stále musela zúčastňovať pravidelných mítingov s kolegami a zákazníkmi po celej krajine. Keďže som mala vždy rada cestovanie, podarilo sa mi presvedčiť manžela, aby sme si zobrali prestávku od našich pracovných životov a išli sme na 6 mesiacov na “cestu okolo sveta”. Bolo to krásne obdobie, počas ktorého sme zažili rôzne krajiny a kultúry a naozaj sme si rozšírili náš pohľad na život. Po našom návrate som sa rozhodla pracovať nezávisle, stále v rámci IT a telekomunikačného priemyslu, ale iba na krátkodobých projektoch.


East Midlands

Narodenie mojich  detí na začiatku rokov 2000 ma prinútilo prehodnotiť svoje priority v živote a rozhodla som sa pozastaviť svoju kariéru a tráviť čas s nimi. V tomto čase som sa viac zapájala do aktivít v našej lokálnej komunite. Zúčastňovala som sa rôznych aktivít, nabrala som nové skúsenosti, keď som pracovala dobrovoľne ako tajomníčka a prezidentka malej, lokálnej charity. Túžba po cestovaní a želanie otvoriť naše deti rôznym kultúram malo za následok to, že sme sa rozhodli zmeniť náš život, a tak sme sa v roku 2008 presťahovali do Francúzska, kde bývame doteraz. Spolu so zmenou krajiny prišla aj zmena v našom pracovnom živote a aj ja, aj môj muž, máme odvtedy nové kariéry. Ešte predtým, ako sme odišli z Veľkej Británie som si urobila certifikát CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages) a po príchode do Francúzska som okamžite začala pracovať ako učiteľka angličtiny pre lokálnu, nezávislú jazykovú školu.


Teraz pracujem pre ELT priemysel už 10 rokov, kde učím angličtinu hlavne ľudí z odvetvia obchodu, v rôznych priemyselných sektoroch a pre rôzne zamestnania a profesie. Zistila som, že moje vedomosti z obchodu a manažmentu mi pomáhajú porozumieť potrebám každodenného života študentov a tiež i tomu, ako môžem svoje vedomosti aplikovať na hodinách angličtiny do ich pracovného prostredia. Neposkytujem iba face-to-face hodiny v juhozápadnom Francúzsku, ale učím taktiež online, čo mi umožňuje učiť ľudí kdekoľvek sú, či už v inej časti Francúzska, alebo v inej krajine. Aj keď už nepracujem priamo v IT, užívam si tú výzvu aplikovať to v pracovnom prostredí.


Pre mňa učenie a učenie sa ide ruka v ruke, a počas rokov som sa zúčastnila mnohých tréningov a kurzov, na ktorých som získala množstvo tvrdých a mäkkých zručností, cez ktoré som osobnostne vyrástla. Momentálne študujem jazykovedu (angličtinu a francúzštinu), čo mi nepomáha iba profesionálne, ale aj v každodennom živote a taktiež s mojimi deťmi, ktoré sú už teraz bilingválne. Môj relax je cvičenie, chodenie, plávanie a čítanie kníh, novely aj literatúra faktu. V zime rada lyžujem v blízkych Pyrenejách a  som tiež milovník prírody  a zvierat.


Ako dlho poznáš Janu Chynoradskú?


Po prvý krát som stretla Janu v roku 2013, kedy som sa zapojila do projektu “Learn and Lead as a parent”, ako člen francúzskeho tímu. Janu som považovala za veľmi inšpiratívnu, nakoľko mala víziu aj nadšenie na jej presadenie. Následne sme v rokoch 2015 – 2017 pracovali spolu na dvojročnom projekte Erasmus+, kde sme vyvinuli profesionálnu cestu rozvoja lektora Prolant Cap a dva nové CLIL programy. Viedla som vývoj CLIL programu zameraného na rozvoj turizmu, na ktorom pracovali tímy z Francúzska, Malty a Veľkej Británie. Jana a ja sme spolu pracovali na diaľku a taktiež sme sa pravidelne stretávali na rôznych projektových mítingoch, ktoré boli po celej Európe.


Čo sa ti páčilo na tejto ponuke/práci?


Toto je práca, kde môžem využiť aj moje učiteľské, aj manažérske schopnosti. Po práci v ELT priemysle počas 10 rokov, koncept profesionálneho vývoja pre učiteľov/trénerov je niečo, čo je blízke môjmu srdcu a naozaj chcem vidieť zmenu, ako sú učitelia profesionálne rozpoznávaní. Aj keď budem pracovať z domu z Francúzska, budem pracovať ako člen medzinárodného tímu na vyvíjaní a poskytovaní potrebných výsledkov. Je to výzva a je to niečo nové a očakávam, že neskôr sa budem môcť stať hodnotným a oceňovaným členom tímu.


Na čo sa môžeme tešiť z tvojich “životných skúseností” v práci v našom tíme?


Rada sa pozerám na veci ako na celok a rada vidím, ako sa toto môže aplikovať na už vykonávané aktivity. Mám odhodlanie a vytrvalosť a robím všetko pre doručenie toho, čo je potrebné a na získanie úspešného záveru. Flexibilita, prispôsobivosť a “ísť s prúdom” sú moje silné stránky a snažím sa povzbudiť iných na prispôsobenie sa a prácu na spoločnom cieli. Vždy sa snažím udržiavať si pozitívny pohľad, ale tiež sa snažím byť tak autentická, úprimná a realistická, ako len môžem byť. Verím, že počúvanie je rovnako dôležité, ako rozprávanie, a že potrebujeme čas na absorbovanie a pochopenie, čo druhí naozaj hovoria. V triede, aj mimo nej si vážim humor a srandu a rada inšpirujem a som inšpirovaná.


Ak tvoja práca je tvoja cesta v živote, aká je teda tvoja životná cesta?


Získať zo života čo najviac, prijať všetky príležitosti ako prichádzajú a stále rásť a vyvíjať sa.2 views0 comments

HARMONY ACADEMY, s.r.o.

Hlavná  27/A, Trnava 917 01, Slovensko

Tel: + 421 907 786 197

email: info@harmony.sk

IČO: 44536208
IČ DPH: SK2820001855

 

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trnava, oddiel Sro, vložka č. 22994/T

 

Sledujte nás na:

 

  • Facebook Social Icon
  • Instagram
  • YouTube

© 2019 HARMONY ACADEMY