• HARMONY ACADEMY

Z triedy na online cez ZOOM

Od januára tohto roku sa Harmony rozrástla o novú základňu, a to v Majcichove na základnej škole. Hlavnou lektorkou sa stala naša skvelá Andrejka Kačová, ktorá sa po krátkej pauze vrátila späť k učeniu v Harmony. Najradšej učí deti a deti to vedia, preto je z ich strany na ňu fantastická odozva. Aj keď tento rok, tak ako my všetci, aj Andrejka musela prijať veľkú výzvu - začať učiť online, nebolo to nič, čo by nezvládla. Teraz vám prinášame rozhovor, v ktorom sa dozviete, aký bol pre ňu a jej žiakov a ich rodičov prechod z učebne na ZOOM, čo jej najviac chýbalo, aj na čo sa teší do budúcnosti.


Aký bol tvoj návrat do triedy a čo ti najviac chýbalo?

Môj návrat do triedy bol motivovaný hlavne potrebou mať kontakt so skupinou a študentami v triede, nakoľko istú dobu som sa zameriavala skôr na výučbu individuálnu. Po nejakom čase mi však chýbal kontakt s týmto "malým spoločenstvom", ktoré v každej triede vznikne a takisto ma viedlo presvedčenie, ktoré má v sebe každý učiteľ a to, že jeho práca má vyšší zmysel a že to naladenie sa na ľudí, ktorí s ním zdieľajú daný okamih na hodine, sa spustí pri vstupe do triedy. Vždy je jedinečné, pri každom kurze, pri každom študentovi. Vtedy všetko ostatné zostáva za dverami triedy - a tento pocit- HERE AND NOW (tu a teraz) -ten milujem na mojej práci najviac a ten mi tak veľmi chýbal.

Ako sa ti učilo online?

Prechod na e-výučbu počas krízy COVID-19 bol pre mňa obzvlášť náročný, keďže nie som technický typ a s danými aplikáciami či samotnou výučbou prostredníctvom nich som nemala žiadnu skúsenosť.  Avšak daná skúsenosť bola pre mňa (ako samozrejme aj pre veľa iných ľudí) nesmierne obohacujúca, pretože po prekonaní prvotného strachu a obáv som zistila, aké veľké výhody daná výučba online môže priniesť (úspora času-získaná presúvaním sa na hodiny, u detí väčšia koncentrácia, nakoľko sa navzájom nevyrušujú, a samozrejme v neposlednom rade obrovský potenciál zdrojov na internete, ako audio-vizuálne spestriť výučbu).

Takže podľa myšlienky, že nikdy nevieme, akí silní sme, až kým byť silní nie je naša jediná možnosť, tak by som nikdy neobjavila obrovské výhody e-learningu.

Na čo sa tešíš do budúcnosti v Harmony?

Čo sa detí v Majcichove týka, tak ako som v predošlom bode uviedla všetky pozitíva e-learningu, samozrejme deti (ako aj všetci ľudia koniec koncov) potrebujú aj sociálny kontakt alebo kinestetické aktivity v rámci triedy. Čiže do ďalšieho štúdia vrelo odporúčam kombináciu 1xtýždenne online a 1x týždenne fyzicky v triede. Samozrejme, potreba detí v Majcichove pokračovať s takýmto doplňujúcim vzdelávaním je masívna. A keďže sme naštartovali ich proces zvykania si na jazyk a hľadania cesty k nemu, považujem za takmer nevyhnutné v tomto procese teraz pokračovať.


Navyše máme pre vás ešte 2 skvelé správy! Prvá je tá, že kurzy v Majcichove pokračujú aj budúci školský rok! Ak máte záujem o kurzy od septembra, môžete sa zaregistrovať priamo TU. Druhou skvelou správou je, že keď zapíšete svoje deti do 15. júla 2020, získavate pre ne voľnú vstupenku na HARMONIÁDU - anglickú olympiádu! Preto neváhajte a prihláste svoje deti ešte dnes!


Tešíme sa na vás!

164 views0 comments

Recent Posts

See All

HARMONY ACADEMY, s.r.o.

Hlavná  27/A, Trnava 917 01, Slovensko

Tel: + 421 907 786 197

email: info@harmony.sk

IČO: 44536208
IČ DPH: SK2820001855

 

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trnava, oddiel Sro, vložka č. 22994/T

 

Sledujte nás na:

 

  • Facebook Social Icon
  • Instagram
  • YouTube

© 2019 HARMONY ACADEMY