Zoznamovanie sa s druhými nás robí lepšími

Celine Lefebvre pochádza z Francúzska a spolu so svojím manželom  navštevuje v HARMONY ACADEMY kurz slovenského jazyka pre cudzincov. O tom, čo sa jej na štúdiu páči, prečo žije teraz na Slovensku  či ako vníma nás Slovákov, sa dozviete z nasledujúceho rozhovoru.


Celine, môžete sa nám, prosím, predstaviť?

Som Céline Lefebvre, som Francúzska a pochádzam z Juhu Francúzska. Bývam tu na Slovensku od septembra 2017 spolu s mojou rodinou. Na Slovensku som už raz žila v rokoch 2007-2009. Pracovala som v Trnave v Peugeote na finančnom oddelení.


Prečo dnes žijete na Slovensku?

Žijem na Slovensku kvôli práci môjho manžela. On tiež robí v Peugeote. Ja momentálne  nepracujem.


V HARMONY navštevujete kurz slovenčiny spolu s vašim manželom. Ako sa vám toto štúdium s nami páči? Odporučili by ste ho aj iným cudzincom žijúcim na Slovensku?

Páči sa mi učenie a najmä učenie jazykov, pretože umožňujú stretnúť sa s ľuďmi. V HARMONY sa učíme nie len jazyk, ale takisto kultúru, novinky ( politiku, ZOH…).

Určite odporúčam toto štúdium aj iným cudzincom, pretože to nie je len o gramatike a chybách, ale viac o praktických témach a otázkach, ktoré my máme. Radi chodíme na hodiny a to je veľmi dobre !


Ako vnímate nás, Slovákov?

Ste možno  viac vyhradení v rámci jazyka, ale odkedy rozprávame po slovensky, vnímame pozitívnu zmenu vo vzťahoch s inými ľuďmi. Teraz veľa Slovákov rozpráva po anglicky a to je pre zahraničných turistov oveľa jednoduchšie.


V čom sme iní ako vy, Francúzi a čo máme s vami spoločné?

Počas 10-tich rokov sa rozdiely vytratili. Francúzi sú zlí v jazykoch, radi dlho sedia a jedia, Slováci naopak jedia rýchlejšie !

Tak Francúzi ako aj Slováci milujú svoju krajinu. Vy Slováci v porovnaní s nami  viac milujete prírodu.


Čo by ste odkázali našim čitateľom?

Zoznamovanie sa s druhými nás veľa učí a robí nás lepšími !

3 views0 comments

HARMONY ACADEMY, s.r.o.

Hlavná  27/A, Trnava 917 01, Slovensko

Tel: + 421 907 786 197

email: info@harmony.sk

IČO: 44536208
IČ DPH: SK2820001855

 

Spoločnosť je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trnava, oddiel Sro, vložka č. 22994/T

 

Sledujte nás na:

 

  • Facebook Social Icon
  • Instagram
  • YouTube

© 2019 HARMONY ACADEMY