france__mgn_flag_collection_2013_by_magnaen-d5msszd (1) copy

Pourquoi apprendre le français ?

Prečo sa učiť francúzštinu?

Popri angličtine je francúzština tou správnou voľbou, pretože ovládať v súčasnosti iba jeden cudzí jazyk už nie je konkurenčnou výhodou. Ak hovoríte viacerými cudzími jazykmi, zvyšujete svoje šance na trhu práce a taktiež si rozširujete obzory a kultúrne povedomie.  Harmony Vám prináša 10 dôvodov, prečo by ste sa mali začať učiť po francúzsky.

1.      Francúzština sa spája s vyššími pozíciami. Na Slovensku pôsobí viac ako 400 francúzskych spoločností, ktoré zamestnávajú viac ako 35-tisíc ľudí. Podľa hovorkyne portálu Profesia.sk, patrí francúzština k najžiadanejším cudzím jazykom.

2.      Francúzština je svetový jazyk, pretože ňou hovorí viac ako 200 miliónov ľudí v 43 krajinách na 5 kontinentoch sveta.

3.      Francúzština sa používa ako oficiálny alebo úradný jazyk vo viacerých organizáciách ako OSN, EU, UNESCO, NATO, Medzinárodný olympijský výbor.

4.      Francúzština je medzinárodným jazykom v oblasti umenia, hudby, tanca, architektúry, filmu a samozrejme kulinárstva.

5.      Francúzska literatúra je jednou z najbohatších a najvplyvnejších svetových literatúr, a preto ak si prečítate diela od Prousta, Huga, Moliera, Rousseau či Sartra v origináli, prežijete neopísateľný zážitok a ihneď si francúzsku literatúru zamilujete

6.      Francúzsko ročne navštívi 70 miliónov turistov, patrí teda k najnavštevovanejším turistickým destináciám, preto čo i len základné znalosti francúzskeho jazyka vám umožnia vidieť a spoznať Paríž či francúzske regióny inými očami, porozumieť francúzskej kultúre, mentalite a spôsobu života.

7.      Znalosť francúzštiny vám pomôže pri štúdiu ďalších jazykov, hlavne románskych, a ak hovoríte anglicky, s francúzštinou nebudete mať problém, pretože až 45% anglickej slovnej zásoby pochádza z francúzštiny.

8.      Znalosť francúzštiny vám otvorí dvere do sveta medzinárodného obchodu, turistického priemyslu, diplomacie, výskumných inštitúcií, prekladateľstva a tlmočníctva a v neposlednom rade aj k učiteľskému povolaniu.   

9.      Učiť sa francúzštinu vám prinesie radosť  zo štúdia krásneho a ľubozvučného jazyka.

10.  Francúzština je jazykom lásky a zároveň rácia – rozumu, je to životný štýl a spôsob myslenia. Je to láska na celý život…

10raisons