russian flag

Ruština – starinka, či novinka medzi svetovými jazykmi?

Nie je to tak dávno, čo bola ruština povinným jazykom na našich školách. Od tých čias sa však veľa zmenilo a do popredia sa dostala angličtina a nemčina, neskôr aj napríklad španielčina, francúzština či taliančina.

Našťastie ostalo množstvo milovníkov tohto jazyka a aj napriek tomu, že už mnohým vypadávajú písmenká, slová, či gramatika, mám pre vás skvelú správu! Ruština je opäť „in“ a v novom šate! Učí sa zábavnou formou plnou hier a komunikačných aktivít, ktoré okrem rozvíjania jazyka, podporujú aj spoznávanie tejto jedinečnej a krásnej kultúry.

russian 

A prečo sa učiť ruštinu:

1.       Rusko je obchodná veľmoc

Keďže Rusko je najväčšia krajina sveta a obchod v nej priam prekvitá, obchodná, či bežná ruština nikdy nie je na škodu.

2.       Ruština je krásny ľubozvučný jazyk…

…a také я люблю тебя znie predsa len najkrajšie v ruštine.

3.       Azbuka…

…aby sme vedeli prečítať toto:

 azkuka

4.       Kultúra

Rusi sú známi svojou úžasnou kultúrou, hudbou, umením a najmä literatúrou. Prečo si to všetko neužiť v origináli?

5.       Cestovanie

Po angličtine a nemčine je ruština tretím jazykom turizmu a v mnohých krajinách sa mu veľmi potešia. Turistický ruch prekvitá aj v samotnom Rusku a vidieť krásy tejto krajiny na vlastné oči, je nezabudnuteľný zážitok.

Preto neváhajte a prihláste sa na individuálne kurzy ruštiny v Harmony Academy už teraz! Informácie Vám radi poskytneme na info@harmony.sk a marketing@harmony.sk, na recepcii Harmony na Kapitulskej 26 v Trnave v pondelky až štvrtky v čase 10:00 – 17:30 a piatky v čase 10:00 – 15:30 alebo na telefónnych číslach 033 551 66 44 a 0907 786 197