VAZKA - GULA OD MIRKA1

Vianočná anketa a poukážky v hodnote 30, 50 a 80 Euro

Vianoce sa už nenávratne blížia, čo naznačuje aj to, že dnes je prvá adventná nedeľa. Už iba 21 zostáva do toho očakávaného večera pohody, lásky, dobrého jedla a tradičných rozprávok. Aby sme šírili kúzlo Vianoc a napomáhali správnej atmosfére, tieto sviatky oslavujeme aj my v Harmony.

Preto sme sa rozhodli priblížiť Vianoce našich lektorov aj Vám, a tak sme urobili menšiu Vianočnú anketu, ktorá pozostávala z piatich ľahkých a krátkych otázok, týkajúcich sa Vianoc.

Na nasledujúce otázky odpovedala Janka Chynoradská, riaditeľka a lektorka anglického jazyka, Pavol Kadlec, lektor anglického jazyka a Claire Vepy-Page, lektorka anglického jazyka.

Čo máš najradšej na Vianociach?

Janka: Vôňu čara vianoc, sviečky, atmosféru – moju rodinu a fakt, že svet sa nachvíľu spomalí a ľudia sú si k sebe bližšie.

Palino: Čas s rodinou a priateľmi, kľud, pokoj, voľno, sneh okolo víkendovej chalupy a hlbšie pripomínanie si, že Boh z lásky k nám poslal ten najvzácnejší dar – svojho syna Ježiša.

Claire: Time with family, lots of laughs, skipping down memory lane.

Máš nejaké vtipné vianočné príhody? Ak áno, tak aké?

Janka: Spomínam si na vianoce asi 1986 u nás doma, kedy náš otec niesol na rukách svoju mamu, vtedy asi 70 ročnú babičku po schodoch do nášho domu. Bývala vedľa v prístavbe a vianoce sme trávili spolu. Kedže vchod do nášho domu bol po 8 schodoch a ona už nevládala kráčať, tak ju vzal na ruky ako “mladuchu” a my sme sa so sestrami išli popukať od smiechu. Do dnes si pamätám jej hlas:”Paľočko, pomaly! Veď spadneme…!” Tie vianoce bolo u nás veľa smiechu a dobrej nálady, bolo to super.

Palino: Keď som išiel na Vianoce na chalupu s rodinou. Sú tam prudké kopce a cesta býva veľa krát veľmi zasnežená. Mal som problémy s autom vyjsť, tak nakoniec mi známy poradil, aby som išiel spiatočkou. Bolo to čudné i šialené letieť na aute hore prudkými kopcami, ale podarilo sa vyjsť až pri chalupu. Avšak rodinka išla peši. Vysadli skôr, keď som mal na začiatku problémy. Keď som letel neskoršie spiatočkou hore, nemohol som si dovoliť zastaviť, aby som ich vyzdvihol. Nerozbehol by som sa opäť. Celá situácia bola akoby z rodinnej komédie.

Claire: My uncle chasing us around with his dentures in his hands.

Aký najlepší vianočný darček si dostal/a?

Janka: Najväčšiu radosť som mala keď som dostala ružový kočiarik pre bábiky. Mala som asi 8 rokov a bola som celá bez seba.

Palino: Raz mi manželka prichystala narodeninovú oslavu (narodil som sa v decembri), o ktorej som nemal ani len tušenia. Pozvala priateľov a všetko dokonale pripravila. Bol to krásny darček nielen narodeninový ale pre mňa osobne i Vianočný.

Claire: A ticket to send me to SA to spend time with my sister and her new baby (this year’s gift).

Uprednostňuješ živý alebo umelý vianočný stromček?

Janka: Živý!

Palino: Živý. Vôňa stromčeka po celom byte je úžasná.

Claire: Either…or…just as long as we’re lucky enough to have a tree.

Máš adventný kalendár?

Janka: Urobím si tento rok! Dobrý nápad.

Palino: Nie, nemám.

Claire: DIY. Made with my kids as an artsy project. 

Veríme, že sa Vám článok páčil a možno ste sa práve o svojom lektorovi dozvedeli niečo viac. A čo vy a vaše vnímanie tohto čarovného obdobia?

Máte veselú príhodu alebo by ste sa radi s nami podelili o vaše tipy na darčeky pre tento rok? Neváhajte, a napíšte nám na betty@harmony.sk . Môžete vyhrať poukážky v hodnote 30, 50 a 80 Euro na jazykové kurzy v našej škole v roku 2018. Svoje príspevky nám, prosím, posielajte najneskôr do 20.decembra 2017. Víťazné príbehy zverejníme a oceníme ešte v tomto kalendárnom roku. Tešíme sa!